ChatGPT Israel – צ'אט GPT בעברית
ChatGPT

Sora: צפו בטכנולוגיה הייחודית של OpenAI ליצירת וידאו מהנחיות טקסט

המודל החדש של חברת OpenAI, בשם Sora, פותח אפשרויות מרגשות חדשות עבור אנשי מקצוע יצירתיים בתעשיות כמו קולנוע, פרסום, אמנות ועיצוב. מאז שהוצג לפני חודש, Sora עבר בדיקות על ידי קבוצה מגוונת של אמנים, במאים ומנהלי יצירה שכבר רואים כיצד כלי בינה מלאכותית עוצמתי זה יכול להרחיב את גבולות היצירתיות שלהם.
עורך וידאו משתמש בטכנולוגיה של Sora כדי ליצור וידאו ממשפטי טקסט

מה זה Sora?

Sora הוא מודל בינה מלאכותית חדשני של OpenAI שיכול ליצור תמונות ווידאו ממשפטי טקסט. באמצעות למידה עמוקה (Deep Learning), Sora "למד" לתרגם טקסט לייצוגים חזותיים מרהיבים. בעזרת קלט טקסטואלי, Sora יכול ליצור דימויים פיקטיביים מלאכותיים או לשחזר אובייקטים ונצפים אמיתיים במדויק רב. התוצאות החזותיות שמספק Sora יכולות להראות כמעט כל רעיון או דמיון – החל מרעיונות ריאליסטיים ביותר ועד תכנים מופשטים ופנטסטיים.

מי יכול להשתמש בטכנולוגיה של Sora?

נכון לעכשיו, Sora זמין רק לאמנים, יוצרים ובמאים מקצועיים שעובדים עם OpenAI כדי לבחון את היכולות של הטכנולוגיה. עם זאת, החברה מתכננת להנגיש את הטכנולוגיה לקהל הרחב בתוך שנה עד שנתיים, אם כי המחיר והמודל העסקי הסופיים עדיין לא ברורים. יצירת חומרים חזותיים בעלי איכות גבוהה על ידי בינה מלאכותית צפויה להיות נגישה יותר לכולם בקרוב.

צפו בהכזרה על הכלי החדש Sora

יצירת חזות מציאותית ומופשטת

בליבת הדברים, Sora מצטיין ביצירת תצוגות חזותיות מציאותיות במיוחד מתיאורי טקסט. אבל מה שבאמת מרגש את היצירתיים הוא היכולת של המודל לייצר דימויים מופשטים, סוריאליסטיים ולכאורה בלתי אפשריים שדוחפים את גבולות הדמיון האנושי.

"Sora חזק ביותר כאשר אתה לא משכפל את הישן אלא מביא לחיים רעיונות חדשים ובלתי אפשריים שלא היינו יכולים לראות אחרת," אומר הבמאי פול טרילו. הסרטונים הניסיוניים שלו ממחישים את הפוטנציאל של Sora להגשמת רעיונות מורכבים מדי או יקרים מדי לשיטות הפקה מסורתיות.

יצירת "סיפורים בלתי אפשריים"

עבור חברת המולטימדיה shy kids, הטכנולוגיה של Sora פתחה את הדלת ל"סיפורים שחשבנו שבלתי אפשריים," ואיפשר להם לתאר דמות סורריאליסטית של "איש בלון" בסרט הקצר שלהם Air Head. האמנית אוגוסט קמפ מתארת את Sora כ"נקודת מפנה" שמשחררת אותה ממגבלות דמיונה שלה.

שימושים חדשניים רב-תחומיים

מעבר לאמנות פנטזיה, Sora מוצא שימושים חדשניים בתחומים יצירתיים שונים. ג'וזפין מילר מ-Oraar Studio משבחת כיצד Sora עוזר לה לתרגם את דמיונה לחזותיות תלת-ממדיות ואופנה דיגיטלית ללא מגבלות טכניות. עבור המנהל היצירתי ניק קלברוב, Sora מאפשר תצוגה מהירה של רעיונות וטיוטה עבור שותפי מותגים בסוכנות Native Foreign שלו.

הפסל אלכס רבן אפילו התחיל להשתמש בדימויים שנוצרו על ידי Sora כנקודת התחלה לפיתוח פסלים פיזיים תלת-ממדיים. "האפשרות להמיר וידאו למודלים תלת-ממדיים ריתקה אותי, כיוון שרמזה על כך שניתן להעביר את מערכת הבינה המלאכותית מעבר לתחום הראשוני שלה," מציין רבן.

שותף יצירתי רב-עוצמה

כפי שהדוגמאות הראשונות האלה ממחישות, Sora מוכיח את עצמו כשותף יצירתי רב-עוצמה שיכול לקדם ולהגביר את היצירתיות האנושית בדרכים חסרות תקדים. יכולתו של המודל לשחזר את הבלתי אמיתי פותחת חזיתות עצומות לביטוי דמיוני בפעילויות יצירתיות שונות. כפי שמסכם זאת האמן והיועץ דון אלן סטיבנסון III, "זה מאפשר לי להתמקד יותר בזמן ובאנרגיה שלי במכלול ההשפעה הרגשית שאני רוצה שהדמויות שלי יהיו בעלות, ולא להיאבק עם חסמים טכניים בלבד."

לסיכום

ההתקדמות המהירה של Sora ממחישה את הקצב שבו טכנולוגיות בינה מלאכותית כמו ChatGPT משנות את הנוף היצירתי. בדיוק כשם שהמודל הלשוני ChatGPT מראה את הפוטנציאל לסייע בכתיבה, עריכה ויצירת תוכן טקסטואלי, כך Sora מצביע על עתיד שבו יצירת תוכן חזותי תהפוך לזמינה ומותאמת אישית יותר עבור כל אדם – ממעצבים מקצועיים ועד חובבי יצירה. כאשר טכנולוגיות אלה ממשיכות להתקדם, הן צפויות להוביל לפריצות דרך יצירתיות חדשות שיחלצו את האנושות מהמגבלות הקיימות של הדמיון האנושי.